Wycinał katalizator spalin

źródło:KWP Gdańsk

28.04 o godzinie 2.40 policyjni wywiadowcy podczas patrolowania rejonu gdańskiego Chełmu, na ul. Ofiar Grudnia 70 zauważyli kierowcę volkswagena. Policjanci dzięki dobremu rozpoznaniu w środowisku przestępczym wiedzieli, że siedzący za kierownicą 36-latek może mieć związek z kradzieżami katalizatorów, do których dochodziło nie tylko na terenie Gdańska, ale również pobliskich miejscowości.

Policjanci zdecydowali o tym, że pojadą za mężczyzną. Przy ul. Zeusa w dzielnicy Kowale wywiadowcy zauważyli zaparkowane auto 36-latka, którym zablokował trzy miejsca parkingowe, na których stały inne pojazdy. W aucie mężczyzny podniesiona była maska, a na samochodzie włączony był kogut taxi, kierowcy nie było widać. Policjanci wysiedli z radiowozu i postanowili sprawdzić, co robi mężczyzna przy zaparkowanych samochodach. Podchodząc do aut, policjanci usłyszeli odgłos cięcia metalu i pracy piły. Mężczyzna leżał pod jednym z samochodów i wycinał katalizator spalin, a gdy zauważył policjantów, wyrzucił z ręki narzędzia. 36-latek został zatrzymany  pod zarzutem kradzieży katalizatora. Mężczyzna został doprowadzony z uwagi na miejsce przestępstwa do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Na miejsce przestępstwa przyjechała grupa dochodzeniowo- śledcza, wykonano oględziny i zabezpieczono ślady.

Śledczy z Pruszcza Gdańskiego ogłosili 36-latkowi pięć zarzutów kradzieży katalizatorów spalin, do których dochodziło na terenie Pruszcza Gdańskiego. Prokurator objął zatrzymanego mężczyznę policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa, policjanci podejrzewają, że 36-latek może mieć związek z innymi tego rodzaju kradzieżami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Gdańska.

źródło:KWP Gdańsk

Facebook