Osobowość roku 2019

źródło:Policja

Asp. szt. Piotr Chwastowski z Komisariatu I Policji w Opolu zajął I miejsce w plebiscycie ,,Osobowość Roku 2019”. Mundurowy znany jest z promowania pracy Policji, piosenki i teledysku ,,Dumny z bycia psem” oraz kanału na youtube ,,Psy Dają Głos”.

Od początku roku mieszkańcy wszystkich województw oddawali głosy w plebiscycie „Osobowość Roku 2019” wybierając laureatów najpierw w miastach i powiatach, a następnie w skali całego regionu. Laureaci zostali wyłonieni w czterech kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna oraz Działalność Społeczna i Charytatywna.

Ta ostatnia przyniosła zwycięstwo opolskiemu policjantowi. Asp. szt. Piotr Chwastowski zajął I miejsce w Opolu, a II w województwie. Mundurowy został wytypowany przez Kapitułę Redakcyjną „Nowej Trybuny Opolskiej” jako jeden z kandydatów. Celem akcji było uhonorowanie ludzi nietuzinkowych, pomysłowych, aktywnych i ciekawych, tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel oraz pociągają za sobą innych.

Asp. szt. Piotr Chwastowski na co dzień zajmuje się wykroczeniami w Komisariacie I Policji w Opolu. Po służbie nagrywa autorskie kawałki, które dedykuje przede wszystkim młodym ludziom.pierwszym przedsięwzięciem był teledysk “Tak sobie życia nie ustawisz”, gdzie hip-hopem walczył z ustawkami i przemocą.Jego przesłanie było proste „…idź na spotkanie z dziewczyną, a nie na ustawkę organizowaną przez stadionowych bandytów. Ciesz się życiem, zamiast cierpieć katusze wieloletniego leczenia…”. Kolejnym projektem Piotra była ,”Profiraptyka” czyli profilaktyka przez rap. To jego pierwszy większy projekt, skierowany – jak sam mówi – „do każdego kto chce posłuchać człowieka, który wie o czym mówi”. Płyta składa się z 10 utworów, a do każdego z nich Piotr stworzył teledysk. Teraz wraz z policjantami z całej Polski wyszedł z nowym projektem pn. „Dumny z bycia psem. To także autor portalu „Psy Dają Głos”, na którym pokazywane są trudy codziennej służby policjantów oraz budowany jest etos służby.

źródło: KWP w Opolu

Facebook