Podejrzany o zabójstwo

źródło:KWP we Wrocławiu

Kilka godzin po zdarzeniu legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Do zdarzenia doszło na jednej z legnickich ulic. Dyżurny tamtejszej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o prowadzonych czynnościach reanimacyjnych wobec mężczyzny, który najprawdopodobniej został ugodzony nożem. Na miejsce skierowano między innymi policyjną grupę dochodzeniowo – śledczą. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca, zabezpieczając ślady niezbędne do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia.

Z uwagi na fakt, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, podjęto natychmiastowe działania pościgowe, które wspierane były przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Już kilka godzin po zdarzeniu, policjanci zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą. Podejrzany to 23-letni mieszkaniec Legnicy. Z ustaleń przeprowadzonych przez śledczych wynika, że między mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której 23-latek ugodził nożem swojego 27-letniego znajomego. Pomimo podjętej natychmiastowej reanimacji przez świadków zdarzenia, a później przez załogę karetki pogotowia, mężczyzna zmarł.

Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. 05.05.2020 r., został doprowadzony do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za czyn, o który podejrzany jest 23-latek, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:KWP we Wrocławiu

Facebook