Kryminalne akta inspektor Biskupskiej [zapowiedź]

Grażyna Biskupska , fot. CBS REALITY
Pięć spraw kryminalnych, którymi żyła cała Polska, pod lupą najsłynniejszej policjantki w kraju. Inspektor Grażyna Biskupska – najsłynniejsza kobieta oficer polskiej służby mundurowej – w kolejnej produkcji własnej CBS Reality opowiada o kilku najgłośniejszych spośród przeprowadzonych przez siebie śledztw. Ponad 20 lat temu tymi sprawami żyła Warszawa, a razem z nią cała Polska.
„Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” to pięcioodcinkowy program z gatunku true crime. Seria opowiada o głośnych sprawach kryminalnych, nad którymi pracowała Grażyna Biskupska. Sama inspektor występuje tu w roli prowadzącej oraz głównej ekspertki i przeprowadza widza przez meandry policyjnych śledztw.
Inspektor Biskupska w policji przepracowała ponad 20 lat. Kierowała Wydziałem do Walki z Terrorem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji oraz Wydziałem do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji. Nadzorowała największe policyjne sprawy w Warszawie. Na swoim koncie ma między innymi rozpracowanie słynnej grupy przestępczej z Żoliborza oraz znalezienie sprawców głośnego zabójstwa maturzysty porwanego z Lasku Młocińskiego.
W każdym z pięciu odcinków serii była policjantka wraca do śledztw, które stały się częścią jej życia i mocno zapadły w jej pamięć. Wśród nich są dochodzenia w sprawie Wampira z Ochoty, Rurabombera czy napadu na konwój. Grażyna Biskupska rozmawia z kolegami, którzy brali udział w ich rozwikłaniu. Są to policjanci operacyjni, dochodzeniowcy, technicy kryminalni, biegli i policyjny psycholog. Większość z nich, razem z inspektor Biskupską, stanowiła zespół, który zajmował się tymi najtrudniejszymi, najgroźniejszymi i brutalnymi sprawami.
Seria została wzbogacona o materiały archiwalne, dokumenty dotyczące poszczególnych spraw, artykuły prasowe oraz rekonstrukcje, dzięki którym historie opowiadane przez Grażynę Biskupską ożywają na ekranie. Ten serial to opowieść o pracy profesjonalistów, którzy robią wszystko, żeby znaleźć sprawcę, zebrać obciążające go dowody i doprowadzić przed oblicze sądu, aby sprawiedliwości stało się zadość.
Premiera serii „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” 2 listopada o 22:00 wyłącznie na CBS
źródło: CBS Reality
Facebook