Zatrzymano członka włoskiej mafii

źródło: CBŚP

Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali 40-letniego Alberto C. poszukiwanego na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

W tym tygodniu przeprowadzono we Włoszech działania, podczas których zatrzymano 17 osób. Akcja realizowana przez Guardia di Finanza miała na celu rozbicie organizacji przestępczej zajmującej się dokonywaniem wymuszeń, lichwą, fałszerstwami przetargowymi, osobistą przemocą czy nielegalnym posiadaniem broni. 40-letni Alberto C. oskarżony jest o przynależność do grupy przestępczej o charakterze mafijnym, działającej w prowincji Katania (Sycylia).

Wszystko wskazywało na to, że w trakcie akcji Alberto C. przebywał na terenie Polski. W związku z tym za mężczyzną został wystawiony europejski nakaz aresztowania. Na jego podstawie i za pośrednictwem włoskiego oficera łącznikowego w Polsce, do działań włączyło się Centralne Biuro Śledcze Policji.

Policjanci z grupy tzw. łowców cieni CBŚP, najpierw zebrali wszelkie informacje o poszukiwanym, a następnie sprawdzili każdy możliwy trop, aby dotrzeć do ściganego. W wyniku ich zaangażowania i dzięki współpracy z włoskimi funkcjonariuszami policjanci ustalili, że poszukiwany podejrzany o udział w mafii przebywa w Krakowie. Tam też mężczyzna został wczoraj zatrzymany. W najbliższym czasie zostanie rozpoczęta procedura ekstradycyjna.

źródło: CBŚP

Facebook