Odpowie za podżeganie do zabójstwa

źródło:KWP w Katowicach

Śląscy „łowcy głów” zatrzymali 61-latka poszukiwanego 2 listami gończymi. Mieszkaniec podwarszawskiej Zielonki miał odbyć karę pozbawienia wolności za podżeganie do zabójstwa innej osoby.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2019 roku. Przestępstwa, jakie miał na sumieniu mężczyzna, to usiłowanie podżegania do zabójstwa innej osoby oraz poświadczanie nieprawdy w dokumentach. Od stycznia do marca 2004 roku, wówczas 44-latek wspólnie ze swoim znajomym próbowali zlecić zabójstwo innego mężczyzny. Za popełnienie tego czynu sprawcy zaoferowali potencjalnemu zabójcy kwotę najpierw 50 tysięcy złotych, a następnie kwotę 100 tysięcy złotych. Oskarżony za ten czyn miał trafić za kratki na 3 lata, lecz ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W listopadzie 2019 roku wystawiono za nim 2 listy gończe przez katowicki i łódzki sąd okręgowy.

W styczniu 2020 roku sprawę powadzoną wcześniej przez śledczych z Sosnowca przejęli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śląscy „łowcy głów” ustalili, że poszukiwany często zmieniał miejsca pobytu, ukrywając się w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim oraz posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi. Mieszkaniec Zielonki koło Warszawy radykalnie zmienił także swój wygląd zewnętrzny zapuszczając włosy, wąsa oraz brodę. Wszystko miało na celu ukrycie się przed organami ścigania.

Śledczy uzyskali informacje, iż poszukiwany przebywa na terenie województwa śląskiego w wynajmowanym mieszkaniu, a w najbliższym czasie ma zamiar wyjechać do Hiszpanii. Kryminalni wytropili mężczyznę w Siewierzu i zatrzymali go, gdy wsiadał do samochodu. 61-latek został już osadzony w areszcie śledczym, gdzie odbędzie orzeczoną mu karę więzienia.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook