Sprawa zabójstwa starszej kobiety

źródło: policja wielkopolska

Policjanci z KMP Poznań weryfikują kolejnych dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 75-letniej kobiety. Ciągle aktualny jest wizerunek podejrzanego, zarejestrowany przez kamery.

Sprawą zabójstwa starszej kobiety od ponad dwóch lat zajmują się policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W początkowym etapie śledztwa zabezpieczyli nagrania z monitoringu ukazujące mężczyznę, który w dniu śmierci kobiety był w jej towarzystwie. Na podstawie tych nagrań specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stworzyli wersję wyglądu poszukiwanego mężczyzny.

źródło: Policja Wielkopolska

Przypomnijmy, do zabójstwa 75-letniej pani Jadwigi doszło we wrześniu 2018 roku. Jej zwłoki zostały znalezione w Poznaniu nad rzeką Wartą w zaroślach. Kobieta została uduszona. W trakcie śledztwa, na podstawie zgłoszeń mieszkańców wytypowano trzydziestu mężczyzn z całej Polski, którzy mogli mieć związek z tą sprawą. Jedna z przyjętych hipotez mówiła, że sprawcą zabójstwa mogła być osoba pracująca w Poznaniu, ale po zdarzeniu wyjechała z miasta. Niestety, po przesłuchaniu wszystkich wytypowanych osób i przeprowadzeniu badań kryminalistycznych okazało się, że żadna z nich nie miała związku ze zbrodnią.

Wciąż pojawiały się kolejne informacje. Na ich podstawie wytypowano dwóch obcokrajowców. Z uzyskanych wiadomości wynika, że mogli oni przebywać w Poznaniu w dniu zabójstwa. Wkrótce po tym tragicznym wydarzeniu wyjechali z kraju. Obecnie czynione są starania o możliwość zweryfikowania ich alibi. Jeśli są osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę związaną z tym zdarzeniem  proszone są o kontakt. Na  informacje czekają policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod specjalnym numerem telefonu – 519 064 684  lub w każdej komendzie policji na terenie całego kraju.

źródło:Policja Wielkopolska

Facebook