Znasz tego mężczyznę?

źródło: KWP w Krakowie

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji od trzech lat prowadzą intensywne czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione 29 czerwca 2018 roku z rzeki Wisły w miejscowości Dwory. Zwłoki w chwili ujawnienia znajdowały się w znacznym stadium rozkładu. Denat nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, nie było żadnej wskazówki, która mogłaby pomóc w jego identyfikacji.

źródło: KWP w Krakowie

Policjanci bezustannie sprawdzali bazy danych osób zaginionych, weryfikując dokładnie zgłoszenia, w których zaginieni nie zostali jeszcze odnalezieni. Informację dotyczącą odnalezienia niezidentyfikowanych zwłok mężczyzny rozesłano do innych jednostek Policji. Kod DNA denata został wprowadzony do policyjnej bazy GENOM. Jednakże codzienne weryfikacje bazy danych do dziś nie przyniosły rezultatu.

Określeniem wieku, wzrostu denata oraz wyglądu jego czaszki zajęli się specjaliści z Collegium Medicum Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na podstawie przeprowadzonych specjalistycznych badań określili, że denat miał ok. 47 lat /tolerancja +/- 10 lat/, ok. 181-185 cm wzrostu /tolerancja +/- 7 cm/.

Następnie odtworzeniem przybliżonego przeżyciowego wyglądu głowy zajęli się specjaliści Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Opracowali oni przybliżony wygląd twarzy i głowy mężczyzny uwzględniając różne typy fryzur.

W związku z prowadzonymi nadal czynnościami apelujemy do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego przybliżony wygląd twarzy prezentujemy na zdjęciach, o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 47 83 26 242, 47 83 26 280 lub najbliższą jednostką Policji.

źródło: KWP w Krakowie

Facebook