Uwięziona i spalona

CBS Reality, Andrzej Kawczyński

Grażyna Biskupska była naczelnikiem wydziału ds. zwalczania aktów terroru w Komendzie Stołecznej Policji, a potem naczelnikiem w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Dziesięć lat temu przeszła na emeryturę, ale znowu jest o niej głośno, a to za sprawą 2. sezonu dokumentalnej serii CBS Reality, w której opowiada o brutalnych zabójstwach popełnionych na terenie Warszawy i okolic w ciągu ostatnich 20 lat. W programie Biskupska rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

CBS Reality, Robert Duchnowski

W 5. i ostatnim odcinku serii Biskupska wraca do śledztwa prowadzonego w 2012 roku w sprawie uprowadzenia i brutalnego zabójstwa obywatelki Chin, do którego doszło w jednej z podwarszawskich miejscowości. W nocy z 14 na 15 kwietnia do pochodzącej z Chin Qiu zadzwoniła koleżanka i poprosiła o pomoc. Dziewczyna chciała, aby jej przyjaciółka odebrała ją z mieszkania znajomych z osiedla w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Kobiety umówiły się na spotkanie pod bramą wjazdową na teren posesji. Około drugiej w nocy Qiu wyszła z mieszkania, w którym został jej chłopak i pojechała jego samochodem po koleżankę.

Kilkanaście minut później koleżanka Qui, czekając na jej przyjazd w umówionym miejscu, najpierw usłyszała dźwięk tłuczonego szkła, a później zobaczyła dwa bardzo szybko przejeżdżające samochody, z czego jeden wyglądał jak samochód Qui. W środku zauważyła przyciśniętą do szyby twarz kobiety, która była łudząco podobna do Qiu. Zaniepokojona dziewczyna zaczęła dzwonić do swojej przyjaciółki, lecz telefon nie odpowiadał.

Gdy Qiu do rana nie wróciła do domu, jej chłopak i znajomi rozpoczęli poszukiwania. Kilka godzin później policja otrzymała zgłoszenie o znalezionym w podwarszawskich Parolach spalonym samochodzie, w którego bagażniku znajdowały się zwęglone kobiece zwłoki. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że doszło do morderstwa. Niestety, zaginięcie Qiu i makabryczne zabójstwo miały wspólny mianownik.

Inspektor Grażyna Biskupska i zaproszeni przez nią eksperci jeszcze raz prześledzą tę historię. Opowiedzą o skrupulatnym śledztwie i pracy operacyjnej funkcjonariuszy, które pozwoliły ustalić przebieg wydarzeń od momentu wyjścia Qiu z domu i połączyć jej zaginięcie z odnalezionym ciałem.

Emisja 5. i zarazem ostatniego odcinka serii true crime „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” w poniedziałek, 29 listopada o 22:00 na CBS Reality. Powtórka 4. odcinka odbędzie się tego samego dnia o 21:00.

Na powtórkę całego sezonu serii zapraszamy od 13 do 17 grudnia. Emisja codziennie o 22:00 na kanale CBS Reality.

źródło: KOMMITET PR

Facebook