Najnowsze

„Manifest codziennego bohatera” Robin Sharma

fragm. okładki "Manifest codziennego bohatera"

Przywództwo na trudne czasy. Liderzy stojący w obliczu trwającej na Ukrainie wojny. Przed nami wielkie wyzwania, konieczność podejmowania decyzji i działań o zasięgu globalnym. Nie jest to sztucznie wykreowana podczas ćwiczeń sytuacja, a realia, z jakimi musimy się zmierzyć dziś, tu i teraz. Potrzebujemy liderów, działających na rożnych frontach walki o lepsze jutro.

Robin Sharma, światowej klasy ekspert w kwestiach związanych z przywództwem po raz kolejny udowadnia jak wielka moc drzemie w każdym z nas. W swojej najnowszej książce zatytułowanej „Manifest codziennego bohatera” przedstawia szerokie spektrum możliwości ludzkiego umysłu. Bohaterstwo odmieniane jest przez wszystkie przypadki, choć nie bez przypadku autor dzieli się z czytelnikami swoim olbrzymim doświadczeniem zarówno życiowym, jak i zawodowym. Każdy z rozdziałów stanowi osobną lekcję, którą jako uczniowie możemy z powodzeniem odrobić. Zachęca, inspiruje, motywuje. Napełnia serce i duszę słowami, których z pewnością tak wielu z nas potrzebuje, zwłaszcza dziś, w dobie zagrożenia i niepewności. Każdy z nas toczy własną walkę i może stać się bohaterem swego losu. By móc służyć innym, trzeba zadbać o swoje wnętrze, napełnić je spokojem i odwagą. Robin niestrudzenie przekonuje, że warto mieć marzenia, dążyć do ich realizacji, nie bać się nieznanego, stawiać czoło wyzwaniom i pokonywać przeszkody. A tych jest wiele. Są bariery, które ulokowały się w naszej głowie, są też przeszkody, które stawiają przed nami inni ludzie. Każdy problem można rozwiązać. Pytanie brzmi: jak? Odpowiedź znajdziecie na stronach „Manifestu codziennego bohatera”.

Sharma zaraża pozytywną energią, bez wątpienia wznosi czytelników na wyżyny z których mogą sięgać wzrokiem dalej, widzieć więcej i lepiej. Mogą opuścić swoje „więzienia” i wreszcie poczuć się władcami swego losu. Nie trzeba skazywać się na mrok, życie w cieniu obaw i gąszczu strachu. Każdy dzień jest szansą na zmianę, na rozbudzenie w sobie bohaterstwa. Podoba mi się sposób, w jaki Robin ukazuje możliwości drzemiące w każdym z nas. Dla jednych mogą to być błahostki, dla innych kamienie milowe na drodze do szczęścia. Wiele miejsca poświęca relacjom międzyludzkim i tak ostatnimi czasy widocznej pomocy, którą niesiemy dla potrzebujących uchodźców. Czy powinniśmy oczekiwać wdzięczności? Czy dobro zawsze wraca do tego, kto robi dobre uczynki? Dużo pytań przed czytelnikiem stawia sam Sharma. Na niektóre z nich będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami. Wierzę, że refleksyjność i mądrość wybrzmiewająca z tej książki sprawi, że na pewne sprawy zaczniecie patrzeć z nowej, nieznanej dotąd perspektywy. Być może porzucicie okopy, odkujecie przytwierdzone do głazów kajdany niemocy. Kto wie, być może podróż przez codzienne bohaterstwo nakreślone doświadczeniem ikony przywództwa, stanie się Waszą kluczową, najważniejszą wyprawą po własne szczęście. Do krainy odwagi i spełnienia.

Liczne motta, anegdoty i cytaty wybitnych myślicieli z pewnością wzmacniają przekaz o istocie rozwoju osobistego każdego z nas. Robin Sharma porusza trudne kwestie, jak traumy i ich wpływ na nasze życie, wybory, decyzje. Nie stroni od niewygodnych pytań o negatywność, która na dobre rozgościła się w języku, przestrzeni publicznej, myślach i emocjach. Tak naprawdę to książka dla nas wszystkich i o nas wszystkich. O braniu w ręce cugli losu, przewodzeniu własnemu życiu, zwiększaniu produktywności, unikaniu strat i odnoszeniu sukcesów. Praktyczne wskazówki udzielone przez Robina możemy wdrożyć już dziś, efekty z pewnością będą zaskakujące. Jednak kluczem do sukcesu nie jest wyłącznie pozytywne myślenie, a praca. Jaka praca? O tym przekonacie się z lektury „Manifestu codziennego bohatera”, publikacji, która w sposób przystępny ukazuje wyzwania jako odskocznie do rozwoju. Będziecie mieli okazję poznać sekrety sukcesów wielkich myślicieli, wybitnych muzyków czy miliarderów. Jak przebiegała ich droga na szczyt, czy na sukces zapracowali wyłącznie ciężką pracą?

Zachęcam do poznania narzędzi oraz taktyk uwalniania potencjału. Do wzmacniania wnętrza, pokonywania strachu, budowania pewności siebie i zmiany świata na lepsze. Zdecydowanie książka na trudne czasy, dająca nadzieję i azyl dla duszy. Jestem pewna, że czytelnicy znajdą w „Manifeście codziennego bohatera” ważne wskazówki, które pomogą im uporać się z drzemiącymi w ich wnętrzu demonami. To równie ważna praca, jak aktywność zawodowa czy działania na rzecz potrzebujących pomocy uchodźców. Jeśli będziemy silni wewnątrz, będziemy mogli realizować każde działania, nie tracąc z pola widzenia własnych marzeń.

Autor: Robin Sharma
Tytuł: Manifest codziennego bohatera
Wydawca: Kompania Mediowa
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 431

Facebook