Odpowie za zabójstwo

źródło: KWP we Wrocławiu

Dwie godziny. Tyle trwały intensywne czynności operacyjne głogowskich policjantów pracujących nad sprawą zabójstwa.

4 marca br. we wczesnych godzinach porannych przechodzień znalazł zakrwawionego mężczyznę leżącego na chodniku. Niezwłocznie po uzyskaniu zgłoszenia na miejsce skierowani zostali policjanci i załoga pogotowia ratunkowego. Mężczyzna nie dawał oznak życia i pomimo starań zespołu ratunkowego nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych. Policjanci ustalili wstępnie, że sprawca zadał swojej ofierze dwa ciosy ostrym narzędziem w okolicę serca. Na miejscu nie było świadków, a teren nie był objęty monitoringiem. Początkowo nie był też znany motyw działania sprawcy.

Na miejsce skierowano grupę operacyjno-dochodzeniową i dodatkowe patrole. Założeniem działań policyjnych było zabezpieczenie wszelkich śladów na miejscu zdarzenia, a także ustalenie świadków zabójstwa i danych ofiary.

Przeprowadzono oględziny, podczas których technicy kryminalistyki skrupulatnie zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady kryminalistyczne. Bardzo intensywna praca policjantów pionu kryminalnego w ciągu 2 godzin doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy zabójstwa. To 31-letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd Rejonowy w Głogowie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KWP we Wrocławiu

Facebook