Szersze spektrum działań bojowych

źródło: Gazeta Policyjna

W związku z Decyzją Prezesa Rady Ministrów Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała 23 czerwca br. na rzecz Komendanta Głównego Policji 350 sztuk gogli noktowizyjnych (model ACT IN BLACK DTNVS-14-LWT40D-XW3240A i model ACT IN BLACK DTNVS-14-LWT40D-XW3040AP). Jest to pierwsze przekazanie tego typu sprzętu przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych na rzecz Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.

Uroczyste przekazanie odbyło się w warszawskiej siedzibie CPKP „BOA”.

Gości przywitał Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” insp. Dariusz Zięba, który podziękował za przekazany sprzęt – Nie zdarzyłoby się to, gdyby nie zebrani tutaj goście. Doskonale wiemy, że wyszkolenie to podstawa naszych działań. Nie moglibyśmy natomiast w 100 procentach pokazać naszego potencjału nie mając do tego odpowiedniego sprzętu. Dzisiaj jest dzień historyczny, ponieważ będziemy wyposażeni w sprzęt najwyższej jakości.

Gogle noktowizyjne będą wykorzystywane w pełnym spektrum działań bojowych w warunkach całkowitej ciemności, nocnych, ograniczonej widoczności oraz w zmiennych warunkach oświetleniowych w zróżnicowanym środowisku taktycznym zarówno w pomieszczeniach jak i obiektach, w terenie otwartym, akwenach oraz w terenie zurbanizowanym i terenach leśnych, w każdych warunkach pogodowych. Gogle noktowizyjne wykorzystywane będą również w trakcie działań z użyciem śmigłowców wielozadaniowych.

W zestawie razem z goglami dołączone są nakładki termowizyjne Jerry-C5, które wyłapują ciepło, dzięki czemu użytkownik w połączeniu z urządzeniem noktowizyjnym jest w stanie zobaczyć sylwetkę człowieka nawet w miejscach, w których nie jest w stanie go zobaczyć z użyciem gogli noktowizyjnych. To w przypadku noktowizji użytkowanej dotychczas w BOA całkowicie nowa możliwość, dzięki której policyjni kontrterroryści będą mogli wykonywać szersze spektrum zadań. Otrzymanie gogli Act in Black DTNVS zwiększy bezpieczeństwo policjantów oraz osób postronnych w trakcie wykonywania trudnych i skomplikowanych zadań przez policyjnych kontrterrorystów.

źródło: Gazeta Policyjna

Facebook