Komisariat policji

CBS Reality

Komisariat policji 24/7” to nowy, wyjątkowy serial dokumentalny, który zaprasza widzów do samego epicentrum policyjnych śledztw i codziennych wyzwań, z którymi muszą się mierzyć. W programie zaglądamy za drzwi posterunku West Parade, czyli najbardziej ruchliwego komisariatu policji w Lincolnshire w Wielkiej Brytanii. Odwiedzamy ukryte zakamarki: od aresztu po dyspozytornię i zespoły dochodzeniowe, a także sprawdzamy, jak wygląda praca funkcjonariuszy podejmujących decyzje pod presją czasu. Premiera dwóch pierwszych sezonów serii odbędzie się 25 lipca o 21:00, kolejne odcinki będą emitowane od poniedziałku do piątku o tej samej porze do 9 sierpnia na kanale CBS Reality.

Na posterunku West Parade pracuje ponad 180 policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem prawie dwustutysięcznego miasta, a mimo to są najmniej dofinansowanym zespołem w kraju.  Codziennie czeka na nich wiele obowiązków, niespodziewanych akcji i skomplikowanych śledztw. Dzięki programowi mamy szansę śledzić z bliska ich działania i krok po kroku towarzyszyć im przy ich zadaniach. Każdą sprawę śledzimy z wielu perspektyw: od patroli policyjnych, wydziałów śledczych i aresztu, aż po centrum dowodzenia.

W pierwszym odcinku odwiedzamy areszt – najżywszą część posterunku. Tego dnia na służbie jest sierżant Dan Robinson. Nadzoruje on areszt, gdy zostają do niego wprowadzeni najbardziej problematyczni zatrzymani: wśród nich znajduje się piątkowy imprezowicz – zaatakował jednego z oficerów, uderzając go czołem w głowę; wściekły ekolog, który rozebrał się do naga na recepcji, a także więzień, ukrywający w spodniach narkotyki klasy A…

Drugi odcinek skupia się na pracy funkcjonariuszy Mike’a Templemana i Becky Hill, którzy zajmują się serią napadów w Lincoln. Udają się do mieszkania, gdzie zastaje ich przerażający widok: w pomieszczeniu znajduje się ciężko ranny mężczyzna, a wszystko wokół pokryte jest krwią. Ich kolejnym wyzwaniem jest napaść na tle rasowym w centrum miasta, a następnie duża bójka przed klubem nocnym o 3:30 nad ranem. Sierżant Templeman sam zostaje zaatakowany i ugryziony w nogę przez mężczyznę, który twierdzi, że ma zapalenie wątroby typu C. Policjanci znajdują się pod olbrzymią presją – nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach muszą zachować zimną krew i stawić czoła wyzwaniom.

Komisariat policji 24/7” to trzymające w napięciu akcje policyjne, możliwość obserwacji z bliska strategii śledczych oraz towarzyszenie funkcjonariuszom w najbardziej niebezpiecznych i nieprzewidywalnych interwencjach.

Premiera serii już 25 lipca o 21:00 na kanale CBS Reality.

źródło: KoMMitet PR

Facebook