Granat i nóż

CBS Reality, Wojciech Pawłowski

Grażyna Biskupska była naczelnikiem wydziału ds. zwalczania aktów terroru w Komendzie Stołecznej Policji, a potem naczelnikiem w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Dziesięć lat temu przeszła na emeryturę, ale znowu jest o niej głośno, a to za sprawą 2. sezonu dokumentalnej serii CBS Reality, w której opowiada o brutalnych zabójstwach popełnionych na terenie Warszawy i okolic w ciągu ostatnich 20 lat. W programie Biskupska rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

W 4. odcinku serii przenosimy się na warszawski Grochów, do jednego z wydawnictw czasopism militarnych. W grudniu 2012 roku doszło tam do nietypowego zdarzenia. W pewne zimowe popołudnie w biurze wybuchł granat, raniąc trzech mężczyzn.

Powiadomiona przez pracowników policja bezzwłocznie przybyła na miejsce. Według zeznań osób pracujących w wydawnictwie, wydarzenia tamtego dnia potoczyły się błyskawicznie. Jak się okazało w trakcie przesłuchań, podczas spotkania członków zarządu doszło do wymiany zdań między trójką mężczyzn. Jak wywnioskowali mundurowi, dwóch z nich – Andrzej i Krzysztof – podejrzewało Cezarego, czyli prezesa firmy, o wyprowadzanie pieniędzy ze spółki i narażanie firmy na długi.

CBS Reality, Robert Duchnowski

Policjanci skrupulatnie odtworzyli przebieg zdarzeń. Gdy trzej mężczyźni weszli do gabinetu, wszyscy pracownicy będący w biurze zajmowali się swoją pracą. Około pół godziny później usłyszeli wybuch. Przerażeni powybiegali na korytarz i zobaczyli, że z pokoju prezesa wydostał się zakrwawiony i osmolony Andrzej. Wymamrotał prośbę, żeby wezwać karetkę. Na korytarzu znaleźli się też Cezary i Krzysztof. Jeden z nich miał nóż i nim właśnie zadawał ciosy drugiemu, który w końcu osunął się na ziemię. Gdy na miejsce przybyli medycy, stwierdzili, że Krzysztof już nie żyje i nie da się mu pomóc. Co było motywem tak brutalnego ataku?

W 4. odcinku serii „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” inspektor Grażyna Biskupska i zaproszeni przez nią eksperci jeszcze raz prześledzą tę historię. Opowiedzą o skrupulatnym śledztwie i wnikliwej analizie biegłych, które pozwoliły ustalić przebieg wydarzeń tego feralnego dnia w wydawnictwie oraz wskazać winnego.

Emisja 4. odcinka serii true crime „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” w poniedziałek, 22 listopada o 22:00 na CBS Reality. Powtórka 3. odcinka odbędzie się tego samego dnia o 21:00.

Na premierowe odcinki serii zapraszamy w każdy poniedziałek o 22:00 na kanale CBS Reality.

źródło: KOMMITET PR

Facebook