Został zabity strzałem w głowę. Kim jest?

fot. Policja

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie natrafili na szczątki mężczyzny, zamordowanego w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

W czerwcu 2020 roku, policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weryfikując ustalenia operacyjne, pod posadzką budynku znajdującego się na krakowskiej Olszy natrafili na szkielet mężczyzny. Już wstępne oględziny wskazywały, że człowiek ten, został zabity strzałem w głowę z broni palnej. Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa, a policjanci z KWP w Krakowie rozpoczęli analizowanie wszelkich pojawiających się informacji oraz wątków.

Ustalenia w śledztwie wykazały, że ofiara wywodziła się ze środowiska przestępczego działającego w Krakowie w latach 90. Te ustalenia pokrywały się z wynikami badania szczątków przez specjalistów Zakładu Medycyny Sądowej, jak również Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, które określały czas zabójstwa na lata 90. (1995-1999). Śledztwo jest na biegu i trwają ustalenia dotyczące sprawcy bądź sprawców zabójstwa.

źródło: Policja

DNA denata  porównano z bazą DNA osób zaginionych, ale to nie przyniosło pozytywnego rezultatu. Na podstawie opinii biegłych, z zakresu medycyny sądowej, jak również antropologii (w tym m.in. na podstawie właściwości zapisanych w kodzie genetycznym) wykonano rekonstrukcję twarzy ofiary. Udało się również ustalić, że mężczyzna w chwili zabójstwa miał około 40 lat, 176 cm wzrostu oraz ważył około 70 kg. Informację tę wraz ze zdjęciem zrekonstruowanej twarzy denata dostały wszystkie jednostki Policji na terenie kraju. Jak dotąd tożsamość denata nie została ustalona.

Wszystkie osoby mające informacje dotyczące tożsamości mężczyzny, okoliczności i sprawcy bądź sprawców tej zbrodni proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie — tel. 47 835 86 90. Śledczy gwarantują pełną anonimowość.

źródło: KWP w Krakowie

Facebook