Laserowe skanowanie w technologii 3D

źródło: Policja Podlaska

Policyjni technicy z garnizonu podlaskiego otrzymali najnowocześniejsze urządzenie do pracy na miejscu katastrof, zabójstw czy innych zdarzeń o charakterze kryminalnym.

Skaner Z+F IMAGER 5016 przeznaczony jest do skanowania laserowego w najnowocześniejszej technologii 3D. Wykorzystywany będzie w kryminalistyce śledczej czy przy zdarzeniach drogowych, szczególnie do trójwymiarowego obrazowania miejsc. Poprzez jakość odczytów, wyniki pracy urządzenia mogą zostać wykorzystywane jako niepodważalny dowód w sądowym postępowaniu. W zależności od preferencji oraz rodzaju analizowanego otoczenia, sprzęt w kilka minut potrafi stworzyć obraz 3D, podając jego bryłę, temperaturę, rzeczywistą skalę oraz przedstawiając wszystkie przedmioty znajdujące się w badanym obszarze. Policjanci będą mogli także korzystać z kamery termowizyjnej działającej w podczerwieni.

Dostawa tak zaawansowanego sprzętu, którego wartość opiewa na 463 956,00 złotych, była możliwa w ramach zawartej przez KWP w Białymstoku umowy z Komisją Europejską, na dostawę sprzętu w ramach projektu pn. „Wzmocnienie metod wykrywczych mających na celu skuteczne zwalczanie przestępstw naruszających interesy finansowe Unii Europejskiej” – Program HERCULE III 2014-2020. Policyjni technicy wykorzystywali taki skaner w dokumentowaniu zbrodni wojennych popełnionych na Ukrainie.

źródło: Policja Podlaska

Facebook