Ciastka z marihuaną

źródło: KPP w Otwocku

Policjanci na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich powadzą systematyczne rozpoznanie zjawisk przestępczych oraz demoralizujących wśród dzieci oraz młodzieży na terenie powiatu otwockiego. W zeszłym tygodniu policjanci operacyjnie zdobyli informacje wskazujące, że na terenie Otwocka ma miejsce handel narkotykami wśród nieletnich. Zabronione środki odurzające, a chodziło tu głównie o marihuanę, miał sprzedawać 16-latek z gminy Karczew.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez nieletniego policjanci znaleźli w sumie kilka porcji marihuany i mefedronu. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła również folia aluminiowa z ciasteczkami, gdyż wypieki te miały specyficzny zapach. Wtedy nastolatek oświadczył, że do wyrobu ciasteczek wykorzystywał marihuanę. Jak dodał, ciastka piekł wraz ze swoim 16-letnim kolegą podczas nieobecności rodziców w domu, a następnie sprzedawał je rówieśnikom. Jak sam twierdził, zdrowiej zjeść ciastko z marihuaną, niż ją palić. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone ciastka zawierały środki odurzające.

W toku kolejnych policyjnych czynności, zgromadzono materiał dowodowy, który wstępnie potwierdził, że 16-latek dopuścił się aż 15 czynów karalnych związanych z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze również dotarli do jego rówieśnika, który pomagał mu przy produkcji wypieków. Nieletni zostali przesłuchani w charakterze sprawców czynów karalnych, a materiały sprawy, po zakończeniu wszystkich policyjnych czynności, przekazane zostaną do sędziego rodzinnego.

źródło: KPP w Otwocku

Facebook