Najnowsze

Na gorącym uczynku

źródło: CBŚP

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 mężczyzn na gorącym uczynku usiłowania włamania do jednego z warszawskich kantorów walut.

Wszystko wydarzyło się w nocy, kiedy to po wcześniejszym skrupulatnym przygotowaniu i zaplanowaniu włamania, sprawcy przystąpili do działania. Przez wyłamane okno dostali się do sąsiadującego z kantorem pustostanu, a następnie za pomocą specjalistycznych narzędzi częściowo wykuli otwór w ścianie prowadzącej bezpośrednio do kantoru, w którym znajdował się sejf, a w nim pieniądze w różnych walutach. W osiągnięciu celu przeszkodzili im policjanci CBŚP, zatrzymując mężczyzn i zabezpieczając materiał dowodowy.

Niedługo po nocnej eskapadzie funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 2 kobiety, które jak wynika z ustaleń śledczych, mogą mieć związek z rozbitym gangiem. Jednej z nich przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i poplecznictwo, a drugiej utrudnianie prowadzonego postępowania karnego.

W trakcie działań zabezpieczono pojazdy i narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw, telefony oraz pieniądze w różnej walucie o łącznej wartości ponad 165 tys. zł.

Według śledczych, członkowie gangu mogą mieć na swoim koncie również rozbój, do którego doszło w październiku 2020 roku w Warszawie. Wówczas to, ofiarą padł obywatel Danii wychodzący z kantoru. Sprawcy obezwładnili go gazem, a następnie zabrali znaczną ilość pieniędzy w różnej walucie. Zarzutem dokonania tego rozboju został objęty jeden z zatrzymanych.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu dokonywanie przestępstw przeciwko mieniu, usiłowanie kradzieży z włamaniem, rozboju czy poplecznictwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: CBŚP

Facebook