Najnowsze

Nie ma ciała, nie ma zbrodni… Ale czy na pewno?

CBS Reality

Czy można kogoś skazać za dokonanie zabójstwa bez koronnego dowodu, jakim jest ciało ofiary? Okazuje się, że tak. Pięcioodcinkowy serial dokumentalny „Zbrodnia bez ciała” opowiada o pięciu przypadkach, w których sprawcy byli pewni, że dokonali zbrodni doskonałej. Tak skutecznie pozbyli się jednego z najważniejszych dowodów w śledztwie, że przekonani byli o swojej bezkarności… aż do ogłoszenia przez sąd wyroku skazującego. O zbrodniach i śledztwach opowiadają eksperci: Diana Brzezińska, prawniczka, współautorka książki „Zbrodnie bez ciał”, profiler Jan Gołębiowski, lokalni dziennikarze, psychologowie, specjaliści od śladów biologicznych, medycyny sądowej, a także badań za pomocą poligrafu i georadaru.

W 2. odcinku serii przenosimy się do Piławy Górnej. Był 1 czerwca 2000 roku. Edyta, młoda, ciężarna dziewczyna, miała tego wieczora spotkać się ze starszym od siebie o 10 lat Mariuszem S. Mężczyzna był jej kochankiem i ojcem jej nienarodzonego dziecka. Kobieta była bardzo zakochana i nie widziała świata poza Mariuszem. Choć wiedziała, że żona jej kochanka również jest w ciąży, to mimo wszystko darzyła go bezgranicznym zaufaniem i wierzyła w jego zapewnienia, że to właśnie z nią chce spędzić resztę życia.
Jednak Mariusz S. inaczej widział ten związek: dla niego znajomość z Edytą była jedynie przelotnym romansem. A gdy pojawiła się ciąża, wszystko się skomplikowało. Dziewczyna przekonana, że podczas spotkania będą rozmawiać o ich wspólnym dziecku oraz przyszłości, bez obaw wsiadła do auta kochanka i pojechała z nim za miasto. To był ostatni dzień, kiedy widziano Edytę żywą. Mariusz S. udusił ją w swoim samochodzie oraz pozbył się ciała tak skutecznie, że do dzisiaj go nie odnaleziono. Mężczyzna był przekonany, że bez zwłok nie ma sprawy i nie może zostać skazany. Jednak drobiazgowe śledztwo, zaangażowanie policjantów działających pod przykryciem oraz pamiętnik dziewczyny zaprowadziły sprawcę na ławę oskarżonych i do więzienia…
2. odcinek serii „Zbrodnia bez ciała” 11 października o 21:00 na CBS Reality.

źródło: KoMMitet PR

Facebook