Najnowsze

Kanał przerzutowy narkotyków

źródło: KWP w Poznaniu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach, zatrzymali cztery osoby związane z obrotem narkotykami. 23 stycznia br. w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą funkcjonariusze zatrzymali pierwszego podejrzanego. Był to 22-latek ze Szczecina, który jak się później okazało, był  jednym z odbiorców handlarzy. Przewoził 6 kg marihuany, którą  spakował do podróżnej walizki.

Trzy dni później kryminalni przystąpili do kolejnej realizacji. 26 stycznia br. w godzinach porannych weszli do jednego z hangarów w miejscowości Świebodzin i zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby. 24- latka z Poznania oraz 36-latka z Krakowa. Podczas przeszukania samochodu dostawczego znajdującego się w hali magazynowej, policjanci znaleźli spore ilości marihuany. Były one odpowiednio zapakowane w folie i przygotowane do dalszej sprzedaży. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 127 kilogramów narkotyków, w tym głównie marihuany o czarnorynkowej wartości około 6 mln złotych.

W tym samym czasie inna ekipa kryminalnych weszła do mieszkania w Poznaniu, które wynajmował jeden z podejrzanych. Tam policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki – kilka tysięcy sztuk tabletek ekstazy oraz kryształ i zatrzymali 27-letnią kobietę. W działania zaangażowani byli również policjanci z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu. Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu oraz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – m.in. posiadania, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Natomiast 24-latka została oddana pod dozór Policji.

źródło: KWP w Poznaniu

Facebook