Kradł w przebraniu kobiety

źródło: KPP w Złotoryi

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację dotyczącą kradzieży mienia w jednym ze sklepów z artykułami kosmetycznymi na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że do placówki handlowej weszła wysoka, szczupła kobieta. Kiedy pracownicy zauważyli, że klientka bierze z półek artykuły, a następnie chowa je do torebki, niezwłocznie poinformowali Policję i w tym samym czasie udaremnili jej oddalenie się ze sklepu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że sprawcą kradzieży nie była kobieta lecz mężczyzna. 45-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, aby nie zostać rozpoznanym zdecydował się na niecodzienne przebranie. Założył perukę z długimi włosami, ubrał sukienkę i wykonał staranny makijaż. Jak ustalili funkcjonariusze, przebrany za kobietę, w ciągu kilku dni dwukrotnie dokonał kradzieży w tym samym sklepie. Łączna wartość skradzionych przez niego gadżetów erotycznych i kosmetyków wyniosła niemal 1500 złotych. Część mienia została odzyskana, a 45-latek trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzanemu dwa zarzuty dokonania kradzieży. W sprawie będą prowadzone dalsze czynności, a o losie 45-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Złotoryi

Facebook