Narkobiznes

źródło: Policja

Wczoraj, na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 39-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu stróże prawa znaleźli prawie 4 kilogramy narkotyków – efedryny i amfetaminy, prawie 300 gramów marihuany oraz blisko 1900 tabletek ekstazy.

Kryminalni od dłuższego czasu zbierali dowody na przestępczą działalność gliwiczanina. Mężczyzna działał w środowisku pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Sprawy z obszaru narkobiznesu zawsze należą do tzw. rozwojowych.

Inną sprawę prowadzą pyskowiccy kryminalni, którzy właśnie w tym tygodniu otrzymali potwierdzenie z laboratorium kryminalistycznego, że zabezpieczone przez nich ponad 17 kilogramów konopi indyjskich, to nie rośliny przemysłowe, a narkotyki. Policjanci pracują nad wieloma sprawami obejmującymi zagadnienia nielegalnego handlu, czy posiadania narkotyków. Wymagają one dużego doświadczenia. W ubiegłym roku tylko śledczy z gliwickiego garnizonu przejęli ponad 30 kilogramów narkotyków.

Osobom, które posiadają narkotyki, grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast wobec tych, którzy podejmują się ich sprzedaży, może zostać orzeczona kara nawet do 10 lat więzienia.

źródło: Policja

Facebook