Mogą mieć na koncie kilkadziesiąt kradzieży

źródło: KPP w Otwocku

Otwoccy kryminalni wspólnie ze stołecznymi funkcjonariuszami zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami oraz paserstwem samochodów na terenie garnizonu stołecznego.

Sprawa, nad którą od kilku miesięcy pracowali kryminalni z otwockiej komendy wspólnie ze stołecznymi funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową nabrała tempa w marcu bieżącego roku. Wówczas o świcie we wsi powiatu wołomińskiego funkcjonariusze weszli do garażu, który jak wynikało z ustaleń, zajmowała grupa przestępcza. Tam zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn w wieku od 24 do 39 lat i zabezpieczyli dwa auta marki Toyota, częściowo już rozebrane, o łącznej wartości bliskiej 340 tys. złotych. Do ich utraty doszło w nocy na terenie powiatu pruszkowskiego. W tym samym czasie równocześnie policjanci zatrzymali także dwóch pozostałych ustalonych członków grupy w wieku 27 i 33 lat w pobliżu ich miejsc zamieszkania w Warszawie.

Z poczynionych w sprawie ustaleń wynika, że zatrzymani członkowie grupy kradli samochody różnych marek głównie na terenie garnizonu stołecznego. Potem w specjalnie przygotowanych garażach rozbierali te pojazdy na części, usuwali z nich pierwotne numery identyfikacyjne, a następnie je sprzedawali. Role w rozbitej grupie przestępczej były podzielone, stąd też poszczególnym osobom w Prokuraturze Rejonowej w Otwocku przedstawione zostały różne zarzuty. Część podejrzanych zajmowała się paserstwem i demontażem pojazdów, a kolejni kradzieżami i przewożeniem ich na miejsca rozbiórki. Sprawcy wykorzystywali do kradzieży wyspecjalizowane urządzenia, pozwalające im włamywać się do samochodów. Według policjantów zatrzymani mogą mieć na swoim koncie kilkadziesiąt takich kradzieży.

Wobec wszystkich sześciu zatrzymanych mężczyzn prokurator skierował do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt. Sąd w pełni podzielił argumentację oraz stanowisko prokuratora i aresztował podejrzanych. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

źródło: KPP w Otwocku

Facebook