Usiłowali zabić maczetą

źródło: Policja Pomorska

Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 34 lat, podejrzanych o usiłowanie zabójstwa zostało zatrzymanych. To efekt wspólnej, intensywnej pracy policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku i komendy powiatowej w Lęborku, dzięki której nie unikną oni odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo. Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lęborku wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu.

Konsekwentna praca policjantów z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, poskutkowała zatrzymaniem 34 latka z powiatu lęborskiego, który przy użyciu maczety zaatakował mężczyznę powiązanego ze środowiskiem lokalnych pseudokibiców.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, kilka minut po godz. 6 rano, policjanci przy wsparciu mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku weszli na teren posesji tego mężczyzny w związku z wystawionym za nim listem gończym. Poszukiwany był także na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lęborku celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 11 miesięcy w związku z popełnieniem innego czynu zabronionego. 34 latek był wcześniej wielokrotnie notowany m.in. za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia,  udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posiadanie narkotyków.

Zatrzymany 34-latek działał wspólnie i w porozumieniu ze swoim 21-letnim bratem, który został zatrzymany przez policjantów na terenie powiatu lęborskiego w pierwszej połowie maja. Obaj podejrzani odpowiedzą przed sądem za usiłowanie zabójstwa. Obecnie na wniosek prokuratora trafili do tymczasowego aresztu. Młodszy na okres 2 miesięcy a wobec starszego sąd zadecydował o areszcie dłuższym o miesiąc.

Za popełnienie tego przestępstwa grozić może kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Policja Pomorska

Facebook