Podejrzany o dokonanie zabójstwa

źródło: KRP V

Policjanci z Bielan zostali poinformowani, że na klatce schodowej przy ul. Wrzeciono znajduje się ranny mężczyzna. Pod wskazany adres natychmiast wysłano bielańskich policjantów. Mężczyzna, który miał rany klatki piersiowej został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Do pracy natychmiast przystąpili funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy pod nadzorem prokuratora dyżurnego, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali szczegółowych oględzin.

W tym samym czasie policjanci przesłuchiwali świadków i analizowali spływające na bieżąco informacje. W trakcie dalszej pracy funkcjonariusze ustalili, że bezpośredni związek ze zdarzeniem może mieć brat ofiary. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany przez bielańskich dzielnicowych. W toku dalszych czynności policjanci znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym sprawca prawdopodobnie dokonał zbrodni.

Zebrany przez bielańskich policjantów, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz, materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i wydał postanowienie o umieszczeniu zatrzymanego w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo 69-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KRP V

Facebook