Outsider – Immortal

Outsider - Immortal

Nadkom. dr Marek Łuczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wydał płytę Outsider – Immortal, by wesprzeć leczenie 4-letniego chłopca Olka Brucha, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B. Olek, jest synem asp. szt. Dariusza Brucha, z-cy dyżurnego Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście.

Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży płyty CD zostaną w całości przekazane na walkę z chorobą Olka – ponadstandardowe i nierefundowane przez NFZ koszty takie jak: zakup leków i sprzętu medycznego, rehabilitację, koszty dojazdu, a najważniejsze – specjalistyczną dietę, która jest niezbędna w tej chorobie.

dr Marek Łuczak

Nadkom. Marek Łuczak, służy w policji od 24 lat, od 16 lat zajmuje się zawodowo odzyskiwaniem skradzionych i zaginionych dzieł sztuki, jest doktorem historii i autorem około 60 książek o historii i zabytkach Pomorza i karno-prawnej ochrony zabytków. Policjant był odznaczony m.in. srebrnym Krzyżem Zasługi, brązowym medalem Gloria Artis, srebrnym i złotym Gryfem Zachodniopomorskim, medalem Za Długoletnią Służbę, posiada tytuły: Zasłużonego dla Miasta Szczecina oraz Ambasadora Szczecina.

To 7 płyta z muzyką, wydana przez nadkom. Łuczaka, do której Marek napisał muzykę i teksty, dochód ze sprzedaży przeznaczał na cele charytatywne, w tym na walkę policjantów z chorobą nowotworową. Głos, który usłyszymy na płycie Outsider – Immortal użyczyła szczecińska wokalistka Natalia Grzywacz, Marek nagrał syntezatory i perkusję, na skrzypcach zagrała skrzypaczka greckiego pochodzenia Stella Karalis, a jej brat Odyseusz na syntezatorach. Na płycie można jeszcze usłyszeć wiolonczelę Kasi Kupny, bas Jacka Młodzika i perkusję Piotra Wojciechowskiego. Całość nagrano i zmiksowano w studio Marka w Szczecinie.

Dla funkcjonariuszy i pracowników Policji, płyta Outsider – Immortal jest do kupienia w KWP w Szczecinie. Dla osób spoza Policji będzie do kupienia w kawiarni Cabo Caffe przy ul. Głowackiego 19 (w godz. 10:00-18:00) i na portalu Allegro.

źródło: KWP Szczecin

Facebook