Rozwikłali sprawę sprzed 14 lat

źródło: KWP w Łodzi

27 czerwca 2009 roku, w lesie w okolicach Słubic znaleziono ciało 33-letniego mężczyzny, mieszkańca Zduńskiej Woli. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zmarł na skutek pęknięcia w jego żołądku jednego z woreczków z siarczanem amfetaminy. Po wykonaniu szeregu czynności dowodowych 26 listopada 2009 roku przez Komendę Powiatową Policji w Słubicach Prokuratura Rejonowa umorzyła postępowanie z uwagi na brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Przy okazji prowadzonej sprawy dotyczącej zaginięcia mieszkanki Sieradza, policjanci z Zespołu do spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu przeanalizowali ponowie zebrany materiał dowodowy i zabezpieczone ślady. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że 52-letni mężczyzna z bogatą przeszłością kryminalną ma związek ze śmiercią 33-latka. Dokonane ustalenia pozwoliły na podjęcie umorzonego wcześniej śledztwa. Przeprowadzone czynności procesowe pozwoliły na wytypowanie kolejnych trzech mężczyzn, którzy mieli związek nie tylko ze śmiercią mężczyzny, ale również  z przemytem znacznych ilości siarczanu amfetaminy, które przewożone były z Polski do Wielkiej Brytanii metodą na tzw. „połyk”. W związku z przemytem środków odurzających doszło do śmierci 33 lata, którego zwłoki ujawniono w kompleksie leśnym w powiecie słubickim, niedaleko granicy polsko-niemieckiej. Podejrzewani to mężczyźni w wieku od 46-60 lat.

Na polecenie prokuratora 25 lipca 2023 roku policjanci zatrzymali wytypowanych mężczyzn i doprowadzili ich do Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw o znacznej społecznej szkodliwości. Jedno z zarzucanych przestępstw stanowi zbrodnię. 46-latek został doprowadzony z Zakładu Karnego w Sieradzu, natomiast 52-latek z Aresztu Śledczego w Łodzi gdzie przebywali w związku ze swoimi wcześniejszymi przewinieniami. 26 lipca 2023 roku sąd zastosował wobec trzech z podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie ustalany jest związek innych osób ze śmiercią 33-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli oraz procederem przemytu za granicę znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych przez zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Sieradza.

 

źródło: KWP w Łodzi

Facebook