Najnowsze

poszukiwany ENA za zabójstwo

źródło: Policja Pomorska

Praca policjantów Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przy współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych WPiIO Komendy Głównej Policji, pozwoliła na ustalenie miejsca ukrywania się oraz zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mieszkaniec powiatu kościerskiego podejrzany jest o to, że w marcu tego roku na terenie Hiszpanii, wspólnie i w porozumieniu z obywatelem Czech, dokonał zabójstwa obywatela Republiki Czeskiej oraz kradzieży pojazdu marki Mercedes należącego do ofiary. Drugi ze sprawców został zatrzymany przez policjantów z innego kraju tydzień po opuszczeniu Hiszpanii.

Intensywna praca policjantów doprowadziła 19 lipca br. do zatrzymania 35-latka w jednym z mieszkań na terenie powiatu kościerskiego. Mężczyzna miał świadomość, że jest poszukiwany i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W chwili zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku mężczyzna został tymczasowo aresztowany do czasu wydania decyzji o jego ekstradycji.

źródło: Policja Pomorska

Facebook