Laboratorium narkotyków

cbśp

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji, z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji z Wołowa zlikwidowali trzy miejsca produkcji narkotyków.

Na terenie powiatu wołowskiego w gospodarstwie rolnym produkowano klefedron. W jednym z pomieszczeń znajdowały się urządzenia służące do produkcji narkotyku, m.in. magnetyczne mieszadła, szkła laboratoryjne, a także niezbędne do produkcji narkotyku prekursory. W tym miejscu policjanci zabezpieczyli 27,5 litra płynnego klefedronu i 40 kg skrystalizowanego mefedronu.

Na terenie kolejnej prywatnej posesji zlikwidowano drugie laboratorium narkotyków syntetycznych, przejmując specjalistyczny sprzęt oraz substancje chemiczne służące do produkcji amfetaminy, tj.: P2NP, toluen, metyloaminy, kwasy i 20 kg kofeiny. Tam też policjanci zabezpieczyli 40 kg klefedronu, kilka pojemników z krystalizującym się klefedronem i kilogram zapakowanej hermetycznie amfetaminy.

Trzecie miejsce związane z przestępczością narkotykową znajdowało się w bloku, gdzie w wynajętym mieszkaniu krystalizował się klefedron i wytrącał siarczan amfetaminy. Tam policjanci zabezpieczyli 6 kg amfetaminy, 8 kg heksenu, kilogram marihuany i 6 kg klefedronu. Narkotyki były już popakowane w torebki dilerskie i przygotowane do sprzedaży. W kolejnych pomieszczeniach mieszkania znajdowały się różnego rodzaju pojemniki z amfetaminą i mefedronem, które przekazano do Laboratorium Kryminalistycznego w celu dalszych badań. W mieszkaniu znajdowały się także sprzęty niezbędne w laboratorium oraz substancje chemiczne, m.in. chlorek rtęci, kwas siarkowy i solny oraz 25 kg kofeiny.

W efekcie przeprowadzonych działań policjanci przejęli łącznie około 150 kg różnego rodzaju narkotyków wytworzonych w trzech miejscach użytkowanych przez zatrzymane dwie osoby oraz sprzęt, urządzenia i substancje chemiczne niezbędne do produkcji narkotyków i równowartość ponad 71 tys. zł w różnej walucie.

Zatrzymanym w Prokuraturze Rejonowej w Wołowie przedstawiono zarzuty produkcji środków psychotropowych w znacznych ilościach. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec dwojga zatrzymanych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Dalsze czynności w tej sprawie wykonują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

źródło: CBŚP

Facebook