Odpowie za podwójne zabójstwo

cbśp

Funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS) od pewnego czasu zajmowali się rozpracowywaniem grupy przestępczej, która produkowała nielegalne papierosy na terenie powiatu płońskiego w województwie mazowieckim. Ustalono posesję, na której prowadzona miała być przestępcza działalność. Z uzyskanych informacji wynikało, że jedną z osób zajmujących się produkcją papierosów był poszukiwany listem gończym, który ukrywał się przed organami ścigania od kilku miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany w związku z wyrokiem sądu w pierwszej instancji skazującym go na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo dwóch osób. Do zbrodni doszło w 2000 roku w pubie „Tartak” w Nowym Dworze Mazowieckim. Kolejnym zatrzymanym jest mężczyzna, który przebywał na warunkowym zwolnieniu po odbyciu kary 20 lat pozbawienia wolności za zabójstwo przy użyciu broni palnej.

W związku z tym, że wśród osób które miały pracować w fabryce, mogły znajdować się osoby szczególnie niebezpieczne, skazane wcześniej za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, funkcjonariusze przygotowali niestandardowe środki bezpieczeństwa. Podczas akcji CBŚP i KAS wsparcia udzielili kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” i Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy i Olsztyna, a także policjanci stanowiący załogi śmigłowców z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.

W efekcie ich działania funkcjonariusze zatrzymali całkowicie zaskoczonych 8 mężczyzn. Podczas akcji zlikwidowana została fabryka papierosów działająca w jednym z pomieszczeń gospodarczych na prywatnej posesji. Zabezpieczono tam prawie 4 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy z naniesionymi nazwami jednego ze światowych producentów. Gdyby wyprodukowane papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 5 mln złotych. W innym pomieszczeniu gospodarczym służby odkryły w specjalnie do tego przygotowanym namiocie uprawę konopi.

W Prokuraturze Rejonowej w Płońsku zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji nielegalnych papierosów. Sąd Rejonowy w Płońsku zastosował wobec wszystkich mężczyzn areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Dalsze czynności w sprawie wykonują policjanci z Zarządu w Warszawie CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

źródło: CBŚP

Facebook