Najnowsze

Sprawa zabójstwa z 2000 roku

źródło: Policja Łódzka

Policjanci Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Łodzi rozwiązali sprawę zabójstwa, która wydarzyła się w 2000 roku.

20 grudnia 2000 roku dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w powiecie kutnowskim, na terenie jednej z posesji wybuchł pożar. Pod wskazanym w zgłoszeniu adresem, w domu ujawniono zwłoki 60-letniej kobiety. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że kobieta zmarła na skutek rozległego urazu głowy spowodowanego uderzeniem. Policjanci przystąpili do pracy nad sprawą, na miejscu wykonali szereg czynności dowodowych, w tym zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Po przeprowadzeniu wielu czynności  przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, 31 lipca 2001 roku Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo.

Pomimo upływu lat policjanci cały czas pracowali nad sprawą. W 2020 roku swoje czynności rozpoczęli funkcjonariusze Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – potocznie zwanego Archiwum X. Na nowo przeanalizowali cały materiał dowodowy zgromadzony w sprawie. Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi, kryminalni wykonali szereg czynności procesowych m.in. przy wykorzystaniu wariografu.

Po przeprowadzeniu żmudnych czynności, funkcjonariusze jako sprawcę tego zabójstwa wytypowali córkę denatki. 5 grudnia 2023 roku, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi, 55-latka została zatrzymana i przedstawiono jej zarzut zabójstwa. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztowania. Sąd zdecyduje o jej dalszym losie.

źródło: Policja Łódzka

Facebook