Wpadł po 23 latach ukrywania

Policja Świętokrzyska

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to specjalna komórka Wydziału Kryminalnego w Komendach Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach, której funkcjonariusze zajmują się poszukiwaniem osób m.in. na podstawie listów gończych czy europejskich nakazów aresztowania. Wśród osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości był 47-letni kielczanin.

W 2001 roku kielecki sąd wydał za nim list gończy, a niedługo potem europejski nakaz aresztowania. Niespełna 23-letnie ukrywanie zakończyło się wczoraj w Koszalinie, gdzie służbową i nieoczekiwaną wizytę poszukiwanemu złożyli świętokrzyscy policjanci. Funkcjonariusze podejrzewają, iż mężczyzna, aby ukryć swoją tożsamość przez te wszystkie lata, posługiwał się podrobionym dokumentem, który ujawnili w domu zatrzymanego. Na posesji, na której przebywał 47-latek, kryminalni znaleźli łącznia 160 gramów suszu, który wstępnie okazał się marihuaną. Zatrzymany kielczanin po wielu latach ukrywania się trafił za kraty, gdzie odbywa zasądzoną karę.

Dodatkowo przyjdzie mu również odpowiedzieć za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Kielcach

Facebook