Przełom w śledztwie, poszukiwania ciała zaginionej kobiety

źródło: Policja

Policjanci z krakowskiego Archiwum X, w ubiegłym roku wzięli na tapetę sprawę zaginięcia 34-latki. W wyniku ich ustaleń zostało wszczęte śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Limanowej pod kątem pozbawienia zaginionej życia. Teraz pojawiły się nowe okoliczności dotyczące zarówno potencjalnego sprawcy, jak i lokalizacji ciała kobiety.

29 czerwca 2016 r., w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej pojawił się mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojej 34-letniej partnerki. Okazało się, że kobiety nie było od 25 czerwca, kiedy to po awanturze miała wyjść z domu „po papierosy” i już więcej się nie pojawić.

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej wszczęła poszukiwania zaginionej. Policjanci sprawdzali wszelkie powiązania rodzinne i kontakty towarzyskie kobiety. Sprawdzane były szpitale, placówki zdrowia, noclegownie, rozpytywani byli przewoźnicy autobusowi. Komunikat o zaginięciu wraz z rysopisem i zdjęciem kobiety rozesłano też do innych jednostek Policji. Na bieżąco sprawdzane były informacje dotyczące znalezienia w Polsce zwłok nieznanej osoby. Niestety, wszelkie działania nie przyniosły rezultatu.

W 2023 r. sprawą tajemniczego zaginięcia zainteresowali się policjanci małopolskiego Archiwum X. Funkcjonariusze jeszcze raz przeanalizowali wszelkie pojawiające w sprawie tropy i ustalenia. Zgromadzone materiały wskazywały, że kobieta najprawdopodobniej nie żyje, dlatego też został złożony wniosek do Prokuratury Rejonowej w Limanowej o wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

Kiedy 21.02.2023 r. prokuratura wszczęła śledztwo z art.189 par 2 KK (mówiącego o pozbawieniu człowieka wolności powyżej 7 dni), policjanci Archiwum X oraz funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zwłok kobiety, a także szukanie sprawcy. Weryfikowali również inne warianty, w tym możliwy wyjazd kobiety w inny rejon Polski lub za granicę i zerwanie kontaktów z rodziną.

Na początku lutego br. śledczy mówią o przełomie w sprawie. Zebrany materiał pozwolił wykluczyć szereg wersji i w znacznym stopniu uprawdopodobnił tezę o pozbawieniu życia kobiety i to przez osobę z bliskiego jej kręgu, a także ukrycia jej zwłok. Policjanci wytypowali też pewne miejsca, w których może być ukryte ciało. W najbliższych dniach rozpoczną się poszukiwania w terenie.

źródło: KWP w Krakowie

Facebook