Dzięki badaniom DNA potwierdzono tożsamość ofiary zabójstwa

źródło: KWP w Gdańsku

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od początku lutego bieżącego roku prowadzili śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. Sprawa dotyczyła zabójstwa 43-letniego obywatela Ukrainy w jednym z pustostanów na terenie Gdańska.

Ustalenie tożsamości 43-latka, z uwagi na rozległe poparzenia ciała było bardzo trudne. W tym przypadku pomocne okazały się badania DNA w oparciu o próbki pobrane od rodziny zmarłego. Policjanci dzięki szczegółowej analizie materiału potwierdzili jego tożsamość.

Szczegółowa praca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pozwoliła na ustalenie tożsamości 23-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, w poniedziałek, 23-latek został zatrzymany i doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury trafił na 3 miesiące do aresztu.

 

źródło: KWP w Gdańsku

Facebook