Zatrzymani do sprawy zabójstwa

KPP w Wejherowie

W wyniku działań wejherowskich kryminalnych ujawnione zostały zwłoki mężczyzny w garażu na terenie prywatnej posesji. Pierwsze zatrzymania osób mających związek z tą sprawą zostały zrealizowane przez policjantów z Wejherowa już w nocy z soboty na niedzielę,  kolejne czynności  i zatrzymania były wykonywane w niedzielę i poniedziałek.

Ciało mężczyzny ukryte było w dziurze i zalane betonem pod posadzką garażu. Na  miejscu pracowali wejherowscy kryminalni, policjanci dochodzeniowo-śledczy, technik kryminalistyki i policjanci z Gniewina. Ponadto działania wejherowskich policjantów wspierali policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego gdańskiej komendy wojewódzkiej. Na miejscu także okazała się niezbędna pomoc strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Wejherowa i Gdańska, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem, niezbędnym do usunięcia betonu w celu dostania się do ciała zabitego mężczyzny.

KPP w Wejherowie

Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Technik kryminalistyki oraz policjanci z laboratorium kryminalistycznego przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu przestępstwa. Po usunięciu gruzu i ziemi, możliwe było wydobycie ciała mężczyzny i zabezpieczenie ich do badań sekcyjnych. Policjanci pracując nad sprawą ustalili, że pokrzywdzony w nocy z 11 na 12 kwietnia uczestniczył w libacji alkoholowej, podczas której najprawdopodobniej doszło do sprzeczki, w której pokrzywdzony był bity i kopany po całym ciele. Następnie zwłoki przewiezione zostały do innej miejscowości i ukryte w wykopanym w garażu dole, który zalany został betonem.

Zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim został przedstawiony już czterem mężczyznom wieku 17, 23 do 34 lat 40 lat, przy czym 34-latek  dopuścił się tego czynu w ramach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Łącznie do tej sprawy zostało zatrzymanych 7 osób, część z nich usłyszała, a kolejni usłyszą zarzut zabójstwa jedna z osób usłyszy zarzut poplecznictwa. Obecnie policjanci realizują doprowadzenia do sądu, gdzie odbywają się posiedzenia w tej sprawie, na których prawdopodobnie zostaną zastosowane tymczasowe aresztowania.  Pod uwagę brane są także inne zarzuty dotyczące nie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

 

źródło: KPP w Wejherowie

Facebook