Nielegalny salon gier

KPP w Strzelinie

W minionym tygodniu Policjanci Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w ramach prowadzonych czynności operacyjnych ujawnili punkt organizowania nielegalnych gier hazardowych oraz miejsce, gdzie dochodzi do dystrybucji środków odurzających.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa weszli do budynku, gdzie znajdowało się pięć podłączonych i działających automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu strzelińskiego, w wieku 43, 41 oraz 32 lat, przy których ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że zabezpieczone maszyny działały w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Z tego powodu właściciele automatów mogą ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

Przypomnijmy, że w 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysiąca złotych od jednego automatu. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

źródło: KPP w Strzelinie

Facebook