Służby ćwiczą na pokładzie samolotu

zdjęcie: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

W poznańskiej Ławicy przeprowadzono ćwiczenia mające na celu sprawdzenie współdziałania i realizacji procedur Straży Granicznej, Policji oraz Straży Ochrony Lotniska.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Poznań-Ławica wspólnie uczestniczyli w szkoleniu praktycznym, zakładającym lądowanie statku powietrznego z osobami deportowanymi z Wielkiej Brytanii.

zdjęcie: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

zdjęcie: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Podczas ćwiczeń funkcjonariusze symulowali sytuacje, które mogą wystąpić  na pokładzie samolotu w przypadku agresywnego zachowania osób deportowanych. Scenariusz zakładał, że interwencję w samolocie prowadzą strażnicy graniczni, a następnie przekazują osobę policjantom. Co więcej, jeden z epizodów przewidywał również podjęcie działań w przypadku zakłócenia porządku przez osoby konwojowane w więźniarce. Ponadto podczas szkolenia funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczali również miejsce postoju statku powietrznego oraz ćwiczyli przeprowadzenie kontroli granicznej na pokładzie samolotu.

źródło: Straż Graniczna

Facebook