Kradzież kaczek i koguta…

źródło: pomorska Policja

W środę rano dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku został zawiadomiony przez jedną z mieszkanek gminy Główczyce o tym, że w nocą skradziono jej z pomieszczenia gospodarczego 3 kaczki francuskie oraz koguta.

Sprawą niezwłocznie zajęli się miejscowi policjanci, którzy potwierdzili, że doszło do włamania. W niespełna godzinę po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali dwóch mieszkańców gminy podejrzanych o włamanie i kradzież trzech sztuk kaczek francuskich oraz koguta. Śledczy zatrzymali również pasera, u którego na posesji zabezpieczono część skradzionego drobiu.

źródło: pomorska Policja

źródło: pomorska Policja

W trakcie rozmowy z policjantami mężczyźni wskazali pasera, któremu sprzedali dwie kaczki, natomiast trzecią oraz koguta ukryli na sąsiedniej posesji. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Główczyce w wieku 47 i 19 lat. Obydwaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Dzisiaj zostaną przesłuchani i przedstawione im będą zarzuty. Zarzuty usłyszy także paser, u którego policjanci w trakcie przeszukania zabezpieczyli skradzione kaczki. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności .

Pokrzywdzona gospodyni odzyskała skradzione mienie, zaś mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci przypominają, że nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa może narazić kupujących na odpowiedzialność karną. Sugerując się niską ceną i okazją możemy przypuszczać, że oferowane nam przedmioty mogą być kradzione. Za paserstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

 

źródło: pomorska Policja

Facebook