Od zachwytu nad sztuką do kradzieży

źródło: KPP Międzyrzecz

Bardzo wartościowa okazała się poręcz do zapinania rowerów, która była zamontowana na ścianie przy salonie kosmetycznym w Skwierzynie. Tak spodobało się mężczyznom dzieło kowala, że postanowili go zabrać na własną posesję.

Policjanci otrzymali informację o kradzieży wartościowego przedmiotu w połowie grudnia. Osoba pokrzywdzona podała bardzo dużą wartość skradzionego mienia – pięć tys. zł. Okazało się, że to piękny, ręcznie kuty przedmiot, wykonany na specjalne zamówienie.

Policjanci przystąpili do pracy. W odnalezieniu stojaka oraz ustaleniu sprawców, brali udział zarówno dzielnicowi jak i policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Skwierzynie. Mundurowi sprawdzali punkty skupu złomu, zaś kryminalni rozpoczęli działania operacyjne.

Przełom w sprawie nastąpił we wtorek 29 grudnia, kiedy to policjanci wytypowali sprawców przestępstwa. W efekcie swoich działań policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Skwierzyny oraz odzyskali skradzione mienie. Okazało się, że rękodzieło tak im się spodobało, że postanowili ozdobić nim swoją posesję. 22-latek i 18-latek usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat więzienia.

 

źródło: KPP Międzyrzecz

Facebook