Gwałt na randce

źródło: Policja

Romantyczne spotkanie, na które 37-letnia krakowianka umówiła się na portalu randkowym skończyło się brutalnym gwałtem.

26 grudnia br. około godz. 19, ludzie stojący na przystanku autobusowym „Cracovia” przy al.A.Mickiewicza  wezwali patrol Policji. Powodem było pojawienie się całkowicie nagiej kobiety, która krzyczała, że przed chwilą została  brutalnie zgwałcona. 37-letnią mieszkankę Krakowa trafiła do szpitala, natomiast policjanci rozpoczęli ustalanie przebiegu zdarzenia.

Okazało się, że kobieta kilka dni wcześniej poznała na jednym z portali randkowych obywatela Francji. Rozmowy najpierw przez Internet, a następnie przez telefon, prowadzone były cały czas po angielsku. Mężczyzna w pewnym momencie zaproponował spotkanie, gdyż właśnie przebywa w Polsce na wycieczce. Spotkanie wyznaczyli w mieszkaniu koleżanki kobiety, przy jednej z ulic niedaleko pl. Sikorskiego w Krakowie.

 

Co się stało podczas spotkania? Jak ustalili policjanci z I komisariatu Policji w Krakowie, mężczyzna grożąc kobiecie nożem, dusząc i szarpiąc, zmusił ją do kilkakrotnego obcowania płciowego wbrew jej woli. Pokrzywdzonej udało się w pewnym momencie oswobodzić, wybiegła więc z mieszkania nie bacząc na to, że jest bez ubrania. Dobiegła do najbliższego przystanku MPK, gdzie pomogli jej przypadkowi przechodnie.

Policjanci bardzo szybko ustalili, kim jest sprawca tego czynu. To 39-letni obywatel Francji, który rzeczywiście przebywał od kilku dni w Polsce. Zaraz po „randce” uciekł z mieszkania i jak ustalili policjanci, pojechał do Zakopanego, gdzie wynajął pokój w pensjonacie. Już następnego dnia (27.12.)  został zatrzymany przez krakowskich i zakopiańskich policjantów.

39-latek usłyszał zarzut gwałtu ( art.197 par 1 KK). Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. W chwili obecnej przebywa w policyjnym areszcie. Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt.

źródło: KWP w Krakowie

Facebook