Sprawiedliwość po 12 latach

źródło: Policja

Dzięki determinacji mł. asp. Wojciecha Zawadzkiego z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wałbrzyskiej komendy, sprawca groźnego wypadku drogowego sprzed 12 lat, nie uniknie kary.

Do wypadku doszło 7 czerwca 2003 roku. Grupa motocyklistów jechała z Sokołowska do Mieroszowa. W miejscowości Kowalowa jeden z kierujących stracił panowanie nad maszyną, przewrócił się i sunąc po drodze uderzył w grupę osób, która stała przed jednym z budynków. Motocykliści, którzy jechali w grupie, natychmiast zaczęli udzielać pomocy pokrzywdzonym. Sprawca odjechał z miejsca wypadku przed przybyciem Policji.

Najciężej poszkodowanym był 4-letni chłopiec, który w stanie ciężkim, zagrażającym życiu, został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu. Również ciężkich obrażeń ciała doznała jedna z kobiet będąca w ósmym miesiącu ciąży.

W sierpniu 2003 r. sprawa z powodu niewykrycia sprawcy została zawieszona. Po 10 latach trafiła w ręce mł. asp. Wojciecha Zawadzkiego z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wałbrzyskiej komendy. Przez 2 lata mł. asp. Wojciech Zawadzki podczas prowadzonych czynności dotarł do osób, które posiadały nowe, nieznane dotychczas informacje związane ze sprawą. Determinacja funkcjonariusza doprowadziła do podjęcia umorzonej sprawy. Zgromadzony przez niego materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów spowodowania wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia 44-letniemu mieszkańcowi Walimia.  

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP we Wrocławiu

Facebook