Najnowsze

Koszmar, czyli kierowca TIR-a pod wpływem

źródło: Policja Lubuska

Żagańscy policjanci interweniowali wobec 33-letniego mężczyzny, który pod wpływem alkoholu i dopalaczy wszczął awanturę w hotelu.

5 stycznia tego roku, o godz. 10.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który awanturował się w jednym z hoteli. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego mężczyznę, który nie stosował się do poleceń policjantów, stawiał czynny i bierny opór. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i narkotyków. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna wcześniej podjechał samochodem ciężarowym pod same drzwi żagańskiego hotelu i po chwili odjechał. Kierowca wyjechał z terenu hotelu, po czym skierował się na pobliską stację paliw i zatrzymał tam samochód ciężarowy. Na stacji paliw kupił kilka piw, za które nie zapłacił. Na stacji zostawił kluczyki i samochód, po czym z powrotem poszedł do hotelu, gdzie wszczął awanturę. O zatrzymaniu kierowcy policjanci powiadomili jego pracodawcę. Policjanci ustalili, że 33-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żagańskiego, dzień wcześniej zatrudnił się w firmie transportowej. Rano z załadowanym towarem (24 tony) wyruszył w trasę.

Wobec agresywnego kierowcy tira policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. Do komendy Policji została wezwana karetka pogotowia. Po konsultacji z dyrektorem żagańskiego pogotowia ratunkowego, kierowca został karetką, w asyście policjanta, przewieziony do szpitala w Żarach. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Podczas pobierania krwi agresywnego kierowcę musiało trzymać kilku policjantów. Zaparkowanego na stacji paliw tira odebrali pracownicy firmy transportowej. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Po otrzymaniu pozytywnych wyników badań krwi, kierowca samochodu ciężarowe usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa – kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.

 

źródło: KPP w Żaganiu

Facebook