Najnowsze

Psy bez łańcucha

źródło: Wydawnictwo Kawka

W obliczu fali hejtu i braku zaufania do Policji, Seweryn Mazur dolewa oliwy do ognia. Policjantom pracującym na pierwszej linii daje możliwość nieskrępowanej wypowiedzi i ujawnienia tego, co dzieje się za kulisami. Bezceremonialnie obnaża prawdziwe oblicze formacji i tworzących ją ludzi.

Zuchwałe kradzieże, brutalne rozboje, głośne demonstracje, ale i bestialskie morderstwa – tak wygląda codzienność policjantów pełniących służbę w różnych wydziałach formacji, którzy zgodzili się porozmawiać z autorem i zdradzić to, o czym w większości nie mamy pojęcia. Opowiadają jak wygląda świat z drugiej strony, jak widzą go psy bez łańcucha – policjanci nie znający kompromisów i półśrodków.

Autor książki to dziennikarz i publicysta, która występuje pod pseudonimem – nie chce być kojarzony w tym przypadku ze swoim dotychczasowym dorobkiem. Postanowił skupić uwagę na policjantach i temacie, który pozostaje dla niego od lat niezmiennie istotny. Policjanci, którzy rozmawiali z nim na potrzeby tej książki służą w różnych częściach Polski. Łączy ich jedno – wszyscy trzymają linię.

źródło: Wydawnictwo Kawka

Facebook