Cios w przestępczość narkotykową

źródło: CBŚP

Ponad 3,5 kg gotowej amfetaminy, 6 litrów płynnej zabezpieczyli policjanci CBŚP na jednej z posesji w powiecie włocławskim.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się przemytem, produkcją i wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Według informacji które dotarły do policji na jednej z posesji w powiecie włocławskim zorganizowano linię do produkcji amfetaminy.Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce i w pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli ponad 3,5 kilograma amfetaminy oraz około 6 litrów płynnej amfetaminy, z której według opinii biegłych  można wyprodukować około 20 – 25 kg czystego narkotyku.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

 

Policjanci zabezpieczyli również kwas siarkowy, metanol służące do produkcji narkotyków i 20 kg kofeiny, która miała być wykorzystana do zwiększenia objętości produkowanej amfetaminy.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który wytwarzał narkotyk. Chemik usłyszał zarzuty produkcji amfetaminy. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na 144 tys. zł.

 

Drugą kompletną linię do produkcji amfetaminy w miejscowości Chruszczobród zlikwidowali policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Zawierciu i funkcjonariuszami KOW Straży Granicznej. Według ustaleń policji produkcją amfetaminy miał się zajmować znany dobrze w światku przestępczym Eugeniusz S. – mężczyzna miał przerwę w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie przygotował już linię produkcyjną i zajmuje się procederem na jednej z posesji w małej miejscowości na Śląsku. W miejscowości Chruszczobród weszli do budynków gospodarczych. Oprócz kompletnej linii produkcyjnej, zabezpieczyli również około 600 gram czystego siarczanu amfetaminy, nieco ponad 2 litry płynnej amfetaminy i 3,5 litra płynnej substancji w ostatniej fazie przed wytrąceniem siarczanu amfetaminy. Zabezpieczono także prekursory oraz znaczne ilości środków chemicznych służących do produkcji narkotyków.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

Eugeniusz S. został zatrzymany i przewieziony do prokuratury w Zawierciu, gdzie usłyszał zarzuty produkowania znacznych ilości narkotyków. Miejscowy sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

 

źródło: CBŚP

Facebook