Wpadka kłusownika

źródło: KWP w Rzeszowie

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kłusownika, który zastawiał wnyki na zwierzynę leśną.

Policjanci wydziału kryminalnego, patrolując miejscowości Zawadka, zauważyli znanego im mieszkańca tej miejscowości, który szedł w stronę zarośli. 59-letni mężczyzna był już w przeszłości karany za kłusownictwo. Zachowywał się dziwnie, więc policjanci nie odpuszczając obserwowali każdy jego ruch. Aż tu nagle zauważyli, że mieszkaniec Zawadki poprawia umieszczone na drzewie wnyki, które zastawił na leśną zwierzynę.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ujawnili jeszcze dwa miejsca, w których kłusownik zastawił wnyki oraz metalową skrzynkę na drobną zwierzynę, np. bażanty. W trakcie przeszukania domu mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli nabój oraz kości zwierzyny leśnej.

źródło: KWP w Rzeszowie

źródło: KWP w Rzeszowie

Kłusownik usłyszał trzy zarzuty: bezprawnego pozyskania dwóch tuszy saren, posiadania narzędzi przeznaczonych do kłusownictwa, a także użycia wnyków i pułapki skrzynkowej w celu pozyskania zwierzyny leśnej. Przyznał się do popełnionych przestępstw oraz wyjaśnił okoliczności ich popełnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KWP w Rzeszowie

Facebook