Najnowsze

Jak zostałam Szilą

Niedawno w ciechanowskiej Policji rozpoczął służbę pies służbowy. By wybrać dla niego imię policjanci postanowili ogłosić konkurs. Jego laureat, 6-letni uczeń szkoły podstawowej spotkał się wczoraj ze swoją podopieczną, gdyż został Honorowym Opiekunem Psa Służbowego „Szila”.

Konkurs na imię
Imię dla nowego funkcjonariusza zostało wyłonione w ramach dwuetapowego konkursu. Pierwsze propozycje imienia dla suczki rasy owczarek belgijski wyszły od uczniów ciechanowskich szkół podstawowych. Spośród 108 propozycji komisja wyłoniła 20. Pośród nich była „Szila”, której autorem był 6-latek Gabriel Pszczółkowski.

Jego propozycja zdobyła najwięcej głosów w ankiecie opublikowanej na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów. „Szila” zdobyła prawie połowę wszystkich głosów -1335. Na drugim miejscu uplasowała się Hera -410 głosów, a na trzecim Luna-303 głosy.

źródło: KWP z siedzibą w Radomiu

źródło: KWP z siedzibą w Radomiu

 

17 Marca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie, zwycięzca konkursu wraz z całą klasą spotkali się z czworonożnym funkcjonariuszem. Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie nadał Gabrielowi Pszczółkowskiemu tytuł Honorowego Opiekuna Psa Służbowego „Szila”. Laureat otrzymał również nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Ciechanów. Na koniec spotkania policjanci opowiedzieli dzieciom o zasadach zachowania ostrożności w przypadku spotkania osób obcych – nieznajomych oraz o tym jak we właściwy i bezpieczny sposób poruszać się po drodze.

źródło: KWP z siedzibą w Radomiu

Facebook