Kilkanaście osób napadło i pobiło policjanta

źródło: KWP w Katowicach

Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali pięciu mieszkańców Rudy Śląskiej podejrzanych o rozbój na 29-letnim policjancie.

Do zdarzenia doszło 18.03 br. wieczorem, na dworcu kolejowym w Rudzie. Podczas oczekiwania na pociąg mężczyzna został pobity i okradziony z pieniędzy i dokumentów – w tym policyjnej legitymacji. W zdarzeniu brało udział kilkunastu młodych mężczyzn z zakrytymi twarzami. Policjant z obrażeniami trafił do rudzkiego szpitala.

 

 

Kryminalnym już po kilku godzinach udało się ustalić i zatrzymać pięciu podejrzanych w wieku 16 i 17 lat oraz ich 24-letniego kompana. Wszyscy zatrzymani to pseudokibice jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Śledczy przedstawili im zarzuty rozboju. Dodatkowo 16-latek i trzech 17-latków usłyszało zarzuty rozboju na innym mieszkańcu Rudy Śląskiej, którego dopuścili się kilka dni wcześniej.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

 

W dniu wczorajszym 17-latkowie i 24-latek zostali doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem śledczych o ich tymczasowe aresztowanie. Prokurator nie przychylił się do wniosku policji i zdecydował wypuścić wszystkich na wolność. Dwóch 17-latków objął policyjnym dozorem, natomiast 16-latek trafił przed oblicze sądu rodzinnego, który zastosował wobec niego nadzór kuratorski. Grozi im nawet 12 lat więzienia. Detektywi z rudzkiej komendy w dalszym ciągu pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem pozostałych podejrzanych.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook