Najnowsze

Ginekolog w warunkach recydywy

źródło: KPP Dzierżoniów

Policjanci z Bielawy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie prywatnej praktyki lekarskiej w zakresie ginekologii (pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu prowadzenia takiej praktyki). Ginekologowi zarzuca się nakłanianie do nielegalnej aborcji, doprowadzenie podstępem jednej z pacjentek do obcowania płciowego oraz kilkukrotne wyłudzenie środków z NFZ. Zatrzymanie 67-latka jest efektem kilkumiesięcznego śledztwa prowadzonego przez bielawskich policjantów. Zebrany materiał dowodowy oraz jego wnikliwa analiza dały podstawy do przedstawienia mężczyźnie szeregu zarzutów związanych z prowadzoną praktyką lekarską. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania próbował ukryć się przed funkcjonariuszami w szafie na poddaszu.

Podejrzany usłyszał zrzuty co najmniej 6 oszustw na szkodę NFZ. Lekarz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd jego pracowników na okoliczność wykonywania świadczeń w zakresie położnictwa i ginekologii. Straty, jakie powstały oszacowano na kilka tysięcy złotych. 67-latek usłyszał również zarzut doprowadzenia jednej z pacjentek podstępem do obcowania płciowego. Do zdarzenia tego miało dojść podczas wizyty związanej z rzekomym zabiegiem ginekologicznym.

Podejrzany wielu z tych przestępstw dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa, gdyż odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego nielegalnego procederu. Sąd, na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował zatrzymanego na 3 miesiące. Za przestępstwa, o które mężczyzna jest podejrzany, grozić mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Dzierżoniów

Facebook