Zatrzymała pijanego kierowcę

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

11.04.br. Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy mł.insp. Andrzej Cieślik spotkał się z bydgoszczanką, która swoją odwagą oraz szybką i zdecydowaną reakcją przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy. Szef bydgoskiej policji podziękował oraz pogratulował godnej i wzorowej postawy.

Przypomnienie sprawy

Do zdarzenia doszło 06.03.br. około godziny 18:00. Wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o pijanym kierującym. Zgłaszająca prosiła o przybycie mundurowych, ponieważ zatrzymała kierowcę opla, który jest pod wpływem alkoholu. Na ulicę Szubińską natychmiast wysłano patrol. Policjanci po przybyciu na miejsce przejęli pijanego mężczyznę.

Według relacji kobiety, 41-latek siedzący za kierownicą pojazdu marki Opel Corsa jechał od strony Białych Błot tzw. „wężykiem”. Bydgoszczanka cały czas jechała za nim. W momencie, gdy kierujący zatrzymał się, kobieta postanowiła zadziałać. Podbiegła do opla, otworzyła drzwi i wyczuła wyraźną woń alkoholu od mężczyzny. Szybko wyciągnęła mu ze stacyjki kluczyki, po czym zadzwoniła na numer alarmowy.

Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do komisariatu, gdzie sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkotest wykazał w organizmie ponad 3 promile. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Facebook