Jak to jest mieć własny radiowóz?

źródło: Policja Lubelska

9.04.br. późnym wieczorem policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Samochód wyglądem zbliżony był do radiowozu używanego przez niemieckich policjantów – posiadał oznaczenia oraz napisy „POLIZEI”.

Od pewnego czasu do policjantów docierały sygnały, że już wcześniej samochód widywany był na ulicach. Jeździł na sygnałach, jakie używają pojazdy uprzywilejowane. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan techniczny VW. Samochód pod atrapą silnika posiadał ukryte światła błyskowe i sygnały. W pojeździe znajdował się układ sterujący.

źródło: Policja Lubelska

źródło: Policja Lubelska

 

Kierującym „radiowozem” to 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna oświadczył, że pojazd pomalował w celach reklamowych. Kierujący swoim zachowaniem popełnił wykroczenia i naruszył warunki techniczne jakie musi spełniać samochód. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, skierowali sprawę do sądu oraz zabronili również dalszej jazdy.

Mężczyzna nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i po kilku godzinach znów został napotkany przez mundurowych… To zachowanie będzie wiązało się z dodatkowymi konsekwencjami.

źródło: Policja Lubelska

Facebook